Site Loader
ul. Rektorska 4. 00-614 Warszawa

Politechnika Warszawska stale poszerza i wzmacnia swoją ofertę dydaktyczną, dlatego też rozpoczyna realizację kolejnego projektu wspierającego rozwój: „OMNIS Otwartość. Modernizacja. Nowoczesność. Integracja. Społeczność.”.

Celem OMNIS jest jeszcze lepsze dostosowanie oferty dydaktycznej PW do potrzeb rynku pracy w branżach kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki: energetyka odnawialna, przemysł lotniczo-kosmiczny, rolnictwo i przemysł spożywczy oraz transport.

Trzymając rękę na pulsie kluczowych trendów w zakresie kształcenia specjalistów dla gospodarki i nauki, Władze Politechniki Warszawskiej mocno wspierały wyzwanie związane z pozyskaniem finansowania dla projektu OMNIS w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS).  Szczególną rolę odegrał tutaj Prorektor ds. studiów, prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk oraz uczelniany interdyscyplinarny zespół ekspertów, którzy czuwali nad wysoką jakością merytoryczną składanej aplikacji.  Wniosek o dofinansowanie projektu przygotował i złożył zespół Centrum Projektów Rozwojowych Politechniki Warszawskiej przy nieocenionym wsparciu pracowników Wydziałów współrealizujących projekt.

W ramach projektu planowane są modyfikacje programów kształcenia na kierunkach: Biogospodarka, Elektrotechnika, Energetyka, Inżynieria chemiczna i procesowa, Inżynieria materiałowa, Inżynieria środowiska, Lotnictwo i kosmonautyka, Ochrona środowiska oraz Transport.  Kadra dydaktyczna będzie rozwijać się w zakresie kompetencji cyfrowych, projektowania uniwersalnego czy umiejętności związanych z zieloną transformacją.

Dzięki projektowi OMNIS absolwenci Politechniki Warszawskiej zostaną lepiej przygotowani do wyzwań stawianych przez rynek pracy, a Politechnika Warszawska wzmocni swoją pozycję jako podmiot efektywnie wpływający na kształtowanie nowoczesnej gospodarki.

Wartość projektu wynosi 14 075 881,02 PLN,
natomiast wysokość wkładu z Funduszy Europejskich to 13 653 604,58 PLN.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie:

#PolitechnikaWarszawska     #FunduszeUE     #FunduszeEuropejskie

Post Author: Admin Admin