INFORMACJE O PROJEKCIE

Okres realizacji: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 01.01.2024 – 28.02.2029
Wartość projektu: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14 075 881,02 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: . . . 13 653 604,58 PLN

MERYTORYCZNE WSPARCIE PROJEKTU

Merytoryczny nadzór nad realizacją projektu pełni interdyscyplinarne grono ekspertów pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. arch. Jana Słyka – Prorektora PW ds. Studiów.

CEL PROJEKTU

Celem projektu OMNIS jest dostosowanie oferty dydaktycznej Politechniki Warszawskiej do potrzeb rynku pracy, w szczególności branż kluczowych dla rozwoju gospodarki, tj. energetyka odnawialna, przemysł lotniczo-kosmiczny, rolnictwo i przemysł spożywczy oraz transport. Odbywa się to poprzez wdrożenie w Uczelni kompleksowego programu na rzecz realizacji nowoczesnego kształcenia zorientowanego na studenta.

Zakres projektu obejmuje 14 zadań merytorycznych dotyczących modyfikacji kształcenia oraz 1 zadanie centralne w zakresie podnoszenia kompetencji kadry dydaktycznej.

ZAKRES PROJEKTU

Uwzględniając Strategię Rozwoju Politechniki Warszawskiej w obszarze kształcenia, oczekiwania otoczenia społeczno-gospodarczego i włączając do współpracy pracodawców, w ramach każdego z zadań realizowanych przez Wydziały wdrażany jest pełen pakiet działań obejmujący:

MODYFIKACJE PROGRAMÓW KSZTAŁCENIA
we współpracy z praktykami i podmiotami z otoczenia społeczno-gospodarczego.

DODATKOWE ELEMENTY KSZTAŁCENIA
szkolenia/kursy, zajęcia dodatkowe prowadzone przez specjalistów z branży, wizyty studyjne dla studentów.

DZIAŁANIA OGRANICZAJĄCE ZJAWISKO PRZEDWCZESNEGO KOŃCZENIA NAUKI
zajęcia wyrównawcze dla studentów, działania prowadzące do rekrutacji świadomych kandydatów.

PODNOSZENIE KOMPETENCJI KADRY DYDAKTYCZNEJ
w zakresie kompetencji cyfrowych, rozwoju świadomości i umiejętności na rzecz zielonej transformacji, projektowania uniwersalnego, ale również kompetencji dydaktycznych, w tym wykorzystania nowoczesnych metod dydaktycznych i metodyki kształcenia, w tym np. szkolenia/kursy, wizyty studyjne, staże dydaktyczne

GRUPY DOCELOWE

Wsparcie w ramach projektu OMNIS jest kierowane tylko do osób studiujących na kierunkach i/lub specjalnościach objętych działaniami projektowymi oraz do kadry prowadzącej dydaktykę na tych kierunkach i/lub specjalnościach, tj. nauczycielki i nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne.

osób objętych wsparciem projektowym

osoby, które nabędą kompetencje lub kwalifikacje

Rezultaty projektu wpłyną na podniesienie jakości kształcenia na Politechnice Warszawskiej i wzbogacenie studentów wspieranych kierunków o umiejętności lepiej dostosowane do potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego, co przełoży się na lepsze postrzeganie absolwentów naszej Uczelni na rynku pracy.

KIERUNKI STUDIÓW OBJĘTE DZIAŁANIAMI PROJEKTOWYMI

Politechniki Warszawskiej
ul. Rektorska 4
dkp.cpr@pw.edu.pl

Informujemy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1. poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
2. skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.